Březen 2009

31.3.2009

31. března 2009 v 18:45 | Koňařka |  Dny na ranchi
*Dneska přišli krásný věcičky od lišky...Jsou krásný nejvíc se mi asi líbí westernový sedlo.Určitě všechno vyfotim a dam fotky

*Dneska jsem fotila venku,před chvilkou jsem chtěla dát fotky na blog ale smazalo se to!!!Dala jsem si s tím práci všechno dala na ENTER 4U.Asi je sem dam zítra dneska na to nemam náladu když už se mi to smazalo.

*Koníci měli volno tak si to užili na pastvě a některý jsem vzala i na zahradu(viz. ty fotky).U nás dneska bylo krásně cca. 14°C.Fakt nádherný,koníci si to krásně užili.Taky u nás(v Líních)hořela suchá louka.Nebylo to zas tak tolik strašný ale příjemný to fakt nebylo kouř byl skoro až k našemu domu kterej je asi 0,4km daleko od tý louky.

*Ve škole normálka,dneska odpadla 1.hodina a zítra odpadne 6.hodina a to je supr protože tu budu dřív.Bohužel jenom o 25 minut protože mi nejede dřív autobus než ve 13:50 předtim jede jenom ve 12:50 ale ten s obědem nestíham.Jo a jinak zítra je APRÍL!!!!Výhra za SONH

30. března 2009 v 19:31 | Koňařka |  Soutěže
Tak jsem dodělala výhru a tady Vám dam fotky.Deka neni nejhezčí ale myslim že je docela dobrá,zapínání má na suchý zip.Místo ohlávky jsem radši zvolila stužku která ladí z dekou.Jarní slavnosti-průběh

30. března 2009 v 18:09 | Koňařka |  Dny na ranchi
Jarní slavnosti probíhali dne 21.3.2008. Osm koní si připravilo vystoupení,musím uznat že bylo nádherné.Kostými byli taky docela pěkný.Vystoupení trvalo 5 minut a obsahovalo velice krásné prvky.Na konci udělali koníci zkratku ranche(RWH)každý písmenko po sobě,bylo to krásně vidět zeshora.(dam fotky)

Potom jsem připravila občerstvění např.mrkve,jablka,mošty,.... koníkům moc chutnalo a byli připravený na další program.Tím byli soutěže.Nejdřív byla soutěž hříbátek kde šlo o to jak je hříbátko zručný.Vyhrála to Persi.Potom následovala soutěž hřebců kterou vyhrál Hidalgo.Jako další soutěž valachů kterou vyhrál Rainy Day.Samozdřejmě nesměla chybět ani soutěž klisen kterou vyhrála Čarodějka.Taky jsme potom udělali soutěže podle velikosti a mohutnosti.První byla soutěž teplokrevníků tu vyhrál Hot ´n´ Cold.Jako další byla soutěž plnokrevníku a tu vyhrál Skipper.Jako další byla i soutěž chlaďasů kterou s přehledem vyhrál Lennox.No a nesměla chybět soutěž poníků a tu vyhrála Cherry.

Koním se to moc líbilo.Udělali jsme i tancovačku country tanců a pak jsme mustili i další pěknou muziku hlavně tu co je teď populární.Hotymu se nejvíc líbila písnička od Katy Perry - Hot ´n´ Cold.Připravili jsme i bohatou tombolu v který bylo možný vyhrát deku,mrkve,jablka,ohlávku,... Všechny ceny byli rozebrány a všichni byli spokojený.


Konečně článek...

30. března 2009 v 15:30 | Koňařka |  Dny na ranchi
Nějak jsem neměla náladu psát články tak se moc omlouvam


*Koníci se mají skvěle,včera jim přibyla posila v podobě peršeonskýho hřebce Socorra.Socorro se hned spřátelil s Lennoxem a tak sjem jim dala boxy vedle sebe.Teď jsou oba na pastvě a určitě dělají nějakou lumpárnu


*Dneska přišla krásná výhra pro Aillin od Kety je to moc krásná!!!Aillin se moc líbí!!!Díky moc Kety.A co to vlastně je???Krásná deka a stužka.Na dece je napsaný 1.místo Aillin a z druhý strany Šampionát leden 2009


*Bohužel jsem nestihla udělam diplomy za bleskajdu tak nevim kdy budou


*V soutěži to bude veliký boj,jsem moc zvědavá kdo vyhraje


*Jinak už Vám asi dlouho slibuju že napíšu o tý Jarní slavnosti,určitě o tom brzy napíšu


Bleskovka č.5

25. března 2009 v 17:54 | Koňařka |  Bleskovky
Tak a je tu další bleskajda.Tentokrát budou spíš otázky.1.Jak se jmenuje tento koník ↑↑↑

2.Jak se u mě jmenuje tento koník??? ↑↑↑
3.Máš ranch???Jaký???
4.Jaký je tvuj vysněný Breyer??
5.Jaký je tvuj nejoblíbenější Schleich???
6.Co na diplom???
Beru prvních 5!!!

Hannoverka Piper

25. března 2009 v 17:33 | Koňařka |  Koně na ranchi
Jméno:Piper

Pohlaví:klisna

Plemeno:hannover

Věk: 12let

Rodiče:Snowman,Nana

Zaměření:drezura,parkur,rekreace,...

Temperament:Je strašně klidná,vhodná pro začátečníky.Většina lidí co u nás jezdí na ní jede 1.jízdu

Odkud jí máme:z ranche JungleNews...

24. března 2009 v 19:51 | Koňařka |  Dny na ranchi
Včera jsem to nestihla napsat a ani se mi moc nechtělo,neměla jsem na to náladu.

Včera jsem konečně koupila lipickou klisnu,Darling z toho měl radost protože jsme mu konečně našli maminku.Hned se poznali a měli ze shledání radost......Taky k nám přibila ovečka od neznámé firmy.Je to krasavice.Dneska dokonce porodila a má dvě krásná jehňátka.

Zítra bych se chtěla jít podívat do 2. hračkářství který je blízko školy,tam prodávají Papo a kdyby se mi nějakej koník líbil tak si ho nejspíš koupim.Snad už doplnili zásoby.

Dneska jsem taky udělala koženkovou uzdečku,docela se povedla,Hollymu se strašně líbí.Určutě přidam fotečky.


To je všechno dyštak napíšu zítra na co jsem zapomělaFotečky new koníků

21. března 2009 v 20:00 | Koňařka |  Fotogalerie

Tak jsem našla pár foteček,nejsou moje ale od Appaloosy a kiiki.Ale určitě brzo přibydou moje.

Fríska Zoe van de Vrb
-zdroj: kiiki www.ranchperla.blog.cz :Shirka Chance - zdroj: Appaloosa www.allabouthorses.wbs.cz:

Doufam že vám to nevadí holky,dyštak fotky smažu

Finále soutěže o Nej Hříbátko

21. března 2009 v 19:35 | Koňařka |  Soutěže
Meadow
10 % (4 Hlasy)10 %4 Hlasy
Takoda40 % (17 Hlasy)40 %17 Hlasy
Tomy0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
Vanet14 % (6 Hlasy)14 %6 Hlasy
Sunshine36 % (15 Hlasy)36 %15 Hlasy


Z tohohle je to jasný postupují Takoda,Vanet a Sunshine!!!Moc jim gratuluju!!!

Jinak se omlouvam,o tejden se to prodloužilo.Snad Vám to nevadí.


No ale teď hlasujte do 5.4.!!!


A jsem tu.....

21. března 2009 v 12:33 | Koňařka |  Dny na ranchi
Jak většina z Vás ví tak jsem byla od pondělka do pátku na lyžáku.Moc se mi tam líbilo,bylo to prostě bezva.Určitě o tom ještě napíšu ale teď něco o tom co se dělo na ranchi když sem tu nebyla.

Už dlouho očekáváme hříbátko shirského koně.Konečně se narodilo.Narodila se v neděli15.3.08 je to velice krásná klisnička jménem Chance.To jsem tu ještě byla ale bohužel jsem musela odjet.Midhnight Lady je skvělá maminka a Chance skvělá dcera.

Carol a David mi udělali strašnou radost.Připravili pro mě překvapení........Je to nádherná fríská klisna od Safari.Je to fakt krasavice.Jsem jim moc vděčná.Klisna se jmenuje Zoe van de Vrb.Je ve velikosti jako koně Breyer Classic.

Na ranchi se taky trénovalo.Carol vyprávěla že to všem šlo krásně.

No a to je všechno

P.S.:Moc se omlouvam že nebyli předpřipravený články

Ovečka....

14. března 2009 v 15:50 | Koňařka |  Ostatní
Tuhle rozotmilou ovečku jsem našla

*************************************

Do deseti minut,po tom,co si to čteš,si ji dej na blog.Přinese ti štěstí a tvuj blog bude mít vysokou návštěvnost.Pokud to neuděláš,tak budeš mít smůlu,ty i tvůj blog a nikdo na něj nevstoupí!!!

Už se to blíží.....

13. března 2009 v 19:47 | Koňařka |  Dny na ranchi
Ano,lyžák se blíží a já tu od pondělí do pátku nebudu(16.3.-20.3.).Proto ani moc nebudou články.Nejspíš udělam nějaký předpřipravený nejspíš nějaký vyfocený fotky nebo životopisy.Ještě uvidim....Na lyžák se dost těšim i když mi bude chybět ranch a povídání s vána na SSR a ICQ.

Ale neblíží se jenom lyžák ale taky JARNÍ SLAVNOSTI!!!Koně už jsou vybraní a tak pilně trénují.Celkem bude vystupovat 8 koní.Všichni se moc těši i účinkující i diváci.Chybí už jen 2 kostýmky,sice nejsou nic moc ale mě se i tak líbí.Použijeme i 4 ,,kostými" od Peťi(postroj tulipán a kvítko, poprsák růže a slunce)Potom taky budou věci ode mě né tak pěkný ale ujdou.Carol vymyslela i překvapení tak vám ho určitě vyfotim(jako celou akci)a dam sem na blog.


Jarní slavnosti!!!

12. března 2009 v 18:21 | Koňařka |  Dny na ranchi
Dne 21.3. se u nás na ranchi konají Jarní slavnosti na uvítání jara!!!Nějací koníci budou v kostýmech co simbolizují jaro a bde něco jako vystoupení.Na ranchi se teď nebude ani tolik trénovat.Ale hlavně šít kostýmy.Za dnešek jsem udělala dva,jsou jednoduše udělaný ale jsou docela pěkný.Určitě použijeme i kostými od Peťi.Všichni na ranchi se na slavnost těší.Budu fotit a fotky dam určitě na blog!!!


Další new dess

12. března 2009 v 9:28 | Koňařka |  O ranči
Jak jsem psala v minulym článku tak jsem dělala volný dess,ale mě se tak zalíbil že jsem si ho nechala.Až bude new určitě ho dam abyste si ho mohli vzít


Je to žlutý dess s červenym písmem,jsou tam flekatí koně(2 tinkeři a 1 paint horse).Záhlaví je vyzdobeno červenými listy .Okraje stránky jsou nevýrazné,světle žlutá se světle červenými listy.


Volný dess...2

12. března 2009 v 9:25 | Koňařka |  Pro Vás
Nabízim dess co jsem tu měla,dneska jsem dělala new a tak se mi zalíbil že jsem si ho nechala.Dyštak napište do komentů kdybyste ho chtěli.

1.Výcvik Forest Dreama

12. března 2009 v 9:10 | Koňařka |  Fotopříběhy
Včera jsem zkoušeli jak je Forest Dream vycvičen,zjistili jsem že dost dobře ale nechceme na něj naléhat tak to budeme dělat od začátku ale trochu rychleji.Tak je tady fotopříběh.


1.Carol přináší sedlo a dává ho Forestovi na záda ,potom mu ho utahuje,Forest je úplně v klidu,nechává mu ho tam chvilku a pak zase sundavá
2.Carol si stoupá vedle něho a vyskočí mu na záda,Forest je úplně v klidu,po cchvilce zase slejzá3.Teď zase přináší ohlávku a nandává mu jí,vůbec mu nevadí


4.Přináší vodítko a připíná ho k ohlávce,potom Forest Dreama vodí.Forest Dream poslouchá


5.Carol ho začíná lonžovat,jde mu to skvěle,pochválí ho a sundává ohlávku i s vodítkem6.Carol ho pořád chválí.Hele a támhle přichází David


7.David ho drbe a pak přináši postroj k tahu


8.Nandává ho Forestovi,Forets drží tak ho pochválí9.Potom mu nandává uzdečku pro vozatajství a chvilku ho vodí,jde mu to úplně skvěle,tak mu jí potm sundává a chválí hoPotom Forest Dreama odvedli na pastvu k jeho kamarádům.

Příběh Forest Dreama ....pokračuje

12. března 2009 v 8:55 | Koňařka |  Dny na ranchi
Včera jsme Forest Dreama poprvý trénovali.Zjistili jsme že je dobře vycvičenej.Bude o tom i fotopříběh.
Forest se u nás krásně zabydlel,je to velice milý hřebec.Je klidný a nekonfliktní.Už se skamarádil se všema.Už jsme si ho oblíbili.Má se moc dobře.No ale teď je tu pár fotečekJak vydíte má trochu bělejší hřívu a ocas než má normálně,původně byl ocas a hříva světle béžový

..... Appaloosou

11. března 2009 v 18:49 | Koňařka
Tak je tu rozhovor s majitelkou Největšího Ranche v Evropě , určitě všichni víte kdo to je,Ano je to Southern Storm Ranch ,majitelkou je Appaloosa a s ní teď dělam rozhovor.

*********************************************************

1.Jak tě napadlo udělat si ranch s modely koní??

Noo, chtěla jsem, aby se můj "chov" modelů koní co nejvíce podobal skutečnosti. Měla jsem hodně amerických plemen, takže stáj neměla šanci a proto ranch!


2.Určitě máš ráda americká plemena,jaké z nich máš nejradši???

To je těžké..Fascinují mě Appaloosy svými vybarveními, ale Paint je vyjimečný svým pohledem... Zase TWH je často úžasně zbarvený a k tomu má velmi pohodlné chody... Je to opravdu těžké.

3.Mě se zase líbí QH svou stavbou těla.Jaká plemena převažují u tebe na ranchi???

Když se podíváte na mou sbírku, tak jsou to samé tečky a fleky. Jednou jsem dělala malý průzkum plemen na ranchi a nejpočetnějšími plemeny byli Painti, Appaloosy a Mustangové!


4.Jaký kůň je pro tebe nejcennější???Vim že je těžký si vybrat.

Ano, je opravdu těžké vybírat. Pro mě je nejcennějším koněm Showtime, ale stejně tak si vážím svého prvního Breyera, Commandera Rikera! Žadný jiný Breyer však v kráse nemůže konkurovat Alborozovi...To je kůň, který dle mého názoru ještě hoodně dlouho zůstane neporažen.


5.Alborozo se určitě líbí každýmu je krásnej.Určitě máš taky nějakého vysněného koně,jaký to je/jsou???
Je jich opravdu hodně. Například to jsou koně Monaco, Calabria, Viajero...Tito koně Vám asi moc neříkají, ale také toužím po koních Idocus či ELCR Dun 2009.


6.Jednou jsi psala že toužíš po Treasured Move s ohnutým ocasem,co se ti na ní líbí???

Ano, psala... To už je teď díky úchvatné BF 2009 Sprinkles minulostí, ale povím Vám, co se mi na té figuře líbí...Po pravdě mám ráda změnu... A změna z dlouhého ocasu na krátký ohnutý byla podle mě dobrá!

7.To musí být BF 2009 Sprinkles krásná,popíšeš jí trochu???
Jistě jsi už viděla její obrázek... Je to prostě hoodně výrazný Appaloosák s trháním a puntíky. Na obličeji má spíše rezavou barvu, ale po těle je šedá až fialková... Skvěle se bude hodit k mému Burbankovi! Jo, bude to skvělý pár!


8.Určitě se pokusim najít nějakou fotkupodle popisu se mi líbí.Určitě by všechny zajímalo jaký omezený BH plánuješ na tenhle rok

Jéé, to je otázka... Plánuji jich mnoho, ale letos se chci zaměřit spíše na vzhled... Jednoho cenného koníka už jsem letos dokonce zrealizvala! Vyhrála jsem úžasného Scallyho a vlastně Heartlanda! No vidíš! To nám to ten rok hezky začíná!


9.To určitě začal pěkně oba dva jsou krásný.Teď mam dotaz ohledně Schleich.Hodláš stále přemalovávat koníky Schleich???Strašně se mi líbí jak je přemalováváš,moc se ti povedli.

Vypadalo to, že se do toho pustím na delší dobu a více, ale nakonec z toho nic nebylo....Byli sice hezcí, ale uvědomila jsem si, že nejlepší model, je originální model! Navíc, šetřím peníze na Breyery a na věcičky od Ivy a Peťi! Ne, přemalovávání nyní musí jít stranou!

10.No to je škoda jsou fakt krásný,ale přece jenom věcičkám od Peťi a Ivy se nedá odolat.Když už jsme se dostali k věcičkám na koně,vyrábíš jim taky něco???

Ano, už jsem se pokoušela mnohokrát, ale vždy to dopadne dřív nebo později nezdarem! Ne, ne...Stejně mám velikou konkurenci co se týče veciček..Konkurence jako je Peťa a Iva, to se prostě nedá překonat...


No to určitě Peťa a Iva nastavily vysokou laťku.Moc děkuji za rozhovor.Přeju hodně štěstí ve sbírání i v soutěžích!!!

Není zač! To já děkuji! Tobě a tvému ranchi taky hodně štěstí!Tučně:Já
Slabě:Appaloosa


↑↑↑Tohle je BF 2009 Sprinkles,je fakt krásná!!!↑↑↑

Příběh Forest Dreama....

11. března 2009 v 9:37 | Koňařka |  Dny na ranchi
Jak jste si nejspíš všimly včera jsem tu tolik nebyla.Včera jsem totiž byla v Plzni malovat.Nejdřív jsme jeli do nákupního centra pro barvu tak já jsem se šla podívat do Pompa.Potřebuju totiž koupit shirský hříbě ale němeli ho tam.Tak jsem se na ně koukala.Chtěla jsem koupit lipicánku aby měl Darling konečně mámu,všechny byli poškrábaný.No tak jsem chtěla koupit pešeonku,to samý všechny nějak poškrábaný.Pak jsem si všimla že mají mustangy tak jsem se koukla na bílý,poškrábaný dokonce i ty černý.Osttaní koně jsem buď měla nebo jsem je zatim nechtěla.Ale pak jsem si všimla že mají new QH a hříbě araba.Nechtěla jsem je koupit ale spíš si je prohlídnout.Hříbě araba je krásně propracované,krásně připomíná opravdové arabské hříbě.QH má velice zajímavou barvu a krásný postoj.Je dost podobný tipickýmu QH.

Hned vedle poličky se Schleich měli poličku s Collecta.Měli tam pár koní hlavně arabský hřebce každé barvy.Už jsem chtěla koupit hnědáka ale pak mi máma řekla že u bytu jsou 2 hračkářství kde by mohli mít shirský hříbě.Tak jsem si řekla že si je nekoupim.

Když jsme dojeli do bytu tak jsem se šla nejdřív podívat do Bambule,tam neměli ani Schleich ani Papo a další značky....Aspoň jsem se podívala na plyšáky.Potom jsem přešla do velikýho hračkářství,neni tak známý jako třeba Pompo a další je to spíš nějaký hračkářství když někdo něco rychle potřebuje.Našla jsem stojan s Papo ale Schleich neměli.No tak jsem si řekla že se na ně podívam.Strašně se mi zalíbil fjord.Byl velice zajímavej tak jsem si ho chtěla vzít ale pak mě upoutal peršeon(konečně se k tomu dostáváme).Byl dost poškrábanej a měl vytrhanou(poškrábanou)hřívu.Podle toho co jsem vyděla jsem složila že byl nejspíš týranej.Koukla jsem se na cenu.Byla docela dost malá pouze 100Kč tak jsem se rozhodla ho vzít.Fjorda jsem tam nechala určitě najde nějakýho skvělýho majitele.Když jsem se vracela k bytu přemejšlela jsem jak ho opravit.Hned mě napad bílej lak na nehty který mam připravenej na přemalování frískýho hříběte.

Když jsem se vrátila domů tak jsem vzala peršeona a lak na nehty a začala jsem přemalovávat hřívu.Povedlo se to krásně,vypadá velice zajímavě.Nechala jsem ho chvíli oschnout a znovu hřívu přetřela.Potom následoval ocas.Taky jsem udělala 2 nátěry.Velice mu to sluší.

Hned jak jsem dokončila úpravu tak se náš nový peršeon skamarádil se shirskym valachem Princem.Nechala jsem se spolu na pastvě.Ale hned se nakyt problém,kam peršeon ustájim.Našla jsem velkou krabici ale byla pro něj moc velká tak jsem se rozhodla uděla společnej boc pro peršeona a Prince.Začala jsem ho teda dělat.Vystala jsem ho pilinama a koníci se mohli nastěhovat.Moc se jim tam líbí.Jak jsem se dívala na peršeona napadlo mě jméno přesně pro něj FOREST DREAM.Všem se líbí a myslim i samotnýmu Forestovi.

Forest Dream se má dobře,teď jsem ho dala na pastvu s dalšími koňmi aby se skamarádil.Vypadá to s nim velice dobře.

P.S.:Je dost podobný tomu peršeonovi na obrázku

Fotěčky v ,,sadě"

9. března 2009 v 9:55 | Koňařka |  Fotogalerie
Byla jsem koníky fotit v ,,sadě" nedivte se pozadí jsou puzzleAle pro koníky je to rozkvetená zahrada!!!


Holly se tam krásně proběh:


Cherry ochutnala každou kytku:


Carol se s Hotym projely:

Aillin se spíš prošla ale i trochu si zaběhalaI Nasha se prošla s Carol na zádech-na sobě má postroj Black Devil


I Hidalgo se proběhl,hele koho to mam na zádech???

Lennox si zařádil
BONUS:

Lennox a zrcadlo-co je to tam za koně???a proč je stejnej jako já???Snad se k nám nenastěhuje.